50     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Wstęp: Reaktywacja portfeli
Marcin " Martin " Traczyk


Najlepszy sposób na wakacyjną nudę!!!!! Nie wiesz co robić na wakacje? Pisz teksty do Krótkiej Przerwy w Zabijaniu, działu, który powstał z myślą o Was drodzy czytelnicy. Jedynym warunkiem jest napisanie tekstu na minimum trzy tysiące znaków. Temat dowolny, czekamy zarówno na felietony i opowiadania, jak i na recenzje (filmy, muzyka, gry, komiksy). Możliwe, że Wasze teksty przedostaną się do innych działów. Pierwsze teksty już się ukazały, a Wasze mogą być następne. Chętni mogą pisać na mój adres.
Mamy teraz taki dziwny okres, że kończy się szkoła, a zaczynają wakacje. Dziwny, ponieważ od kilku lat ten właśnie okres (obok świątecznego) został sobie upodobany przez wszelkiej maści firmy do tego, by wypuszczać na rynek nowe produkty i usługi. Dlaczego? Nie wiem, przecież wakacje to czas na relaks na świeżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi i wycieczki w różne ciekawe miejsca. A tu proszę, idziemy z plecaczkiem na wycieczkę, a z wystaw wołają do nas nowe gry, oczy przykuwają afisze kinowe, a uszy opanowują melodie z najnowszych płyt. Trzeba jednak zauważyć tegoroczną dziwność tego dziwnego okresu.
Wszystko, a może większość atrakcji tego lata została już oczywiście zapowiedziana. I tak w kinach czeka już drugi Matrix (o którym raczej nie warto dużo pisać), a wkrótce dołączy do niego seksowna i nadal młoda Lara w swej drugiej kinowej odsłonie. Trochę wcześniej, bo w maju był jeszcze X-Men 2. Już po tych trzech tytułach widać co się szykuje - sequele i kontynuacje. Kino to i tak jeszcze nic - spójrzmy na gry, które interesują nas najbardziej.
Już w trakcie tegorocznych E3 była widoczna tendencja do kontynuacji, a nowych tytułów nie dość, że mało to praktycznie żaden nie jest wart uwagi. Dochodzę przez ostatnie dni do wniosku, że jakiś rok temu najlepsze firmy produkujące gry zrobiły sobie megawakacje, podczas których jedyne co robią, to średniej jakości kontynuacje, których ewentualny sukces jest zależny tylko od popularności poprzedniczki. Przejdźmy bowiem szybko przez tytuły: DOOM 3, ELITE FORCE 2, TOMB RAIBER 6, HALF LIFE 2, RED FACTION 2. Przy każdym tytule znalazła się jakaś cyferka. Dziwne to zjawisko. Trzeba jednak przyznać, że fani konkretnych gier czekają na nie; czekają na nowe, świeże pomysły, innowacje i oryginalność. Ja sam czekam na niektóre tytuły, jednak obawy, że autorzy pójdą na łatwiznę są ogromne. Trzeba też zauważyć, że jeśli graliśmy w pierwowzór to kontynuacja może nam nie pasować, bo jest niepodobna do oryginału. Zawsze jednak gra znajdzie innych nabywców, których przyciągnie tytuł, choć często w jedynkę nie grały. Sam muszę się przyznać, że raz czy dwa dałem się nabrać, ale o moich doświadczeniach wolę nie pisać.
W każdym razie mamy wakacje - szkoła poszła w odstawkę, a świat stoi przed nami otworem. Zatem korzystajmy z tego - bawmy się. Tego właśnie sobie i wam na te wakacje życzę... no oprócz słońca :).

PS. Trochę zapomniałem napisać o zawartości KPwZ w tym numerze, ale wierzcie mi, jest co czytać.


50     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Wstęp: Reaktywacja portfeli