36     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Głos luduWacław " DRIZIT " Beck


Na szczęście posłuchaliście mojego apelu i głośnym krzykiem odpowiedzieliście na moje wołanie o wszelkie uwagi na temat funkcjonowania/wyglądu SS-NG. Poniżej znajdziecie niektóre głosy! Przetrawcie nowy numer i do września podeślijcie znów swoje uwagi - to Wasze jedyne wakacyjne zadanie :] BIG TNX, życzę miłego odpoczynku!Cześć!
[...]
No to tyle jeśli chodzi o sprawy redakcyjne, teraz przechodzę do sprawy 10. numeru SS-NG:
- Najważniejsza uwaga- w każdym folderze spakowanego Zipa jest pliczek 'thums.db'. Domyślam się, że pewnie masz XP'ka i on sobie w tym pliku zapisuje pomniejszone obrazki, aby później szybko wyświetlić je w eksploratorze Windows...
Tylko, ze jak obliczyłem to te pliki w sumie zajmują 1,5 MB !!! Aż o tyle da się odchudzić Zina, tylko trzeba je powywalać przed spakowaniem. Że tez na to nie wpadłem wcześniej... Wiec jak będzie? Aha, Te pliki są ukryte i systemowe.
- Tło w tytułach gier w dziale "Wyłowione z ..." mogłoby być takie samo jak reszta tła. Tymczasem widać wyraźnie jakiś taki szary kolor. Może to zamierzone... według mnie jednak całość wyglądałaby lepiej gdyby całe tło było niebieskie. Odpowiednio ma się ta uwaga do innych działów. Ciekawe czy za bardzo się czepiam, no ale chcę aby SS-NG był jak najbardziej perfect...
- Grrr, dużo jest błędów w tekstach. Jakoś mam takie subiektywne odczucie, że jakość samych tekstów nawet się trochę pogorszyła. Może te 62 strony spowodowały nawał pracy, no ale o jakość trzeba dbać bo tylko to może przyciągnąć nowych czytelników. Jest dużo literówek, bardzo dużo.
- Na pierwszej stronie zdarzyła się rzecz okrutna. Odnośniki do obrazków w sieci spowodowały, że osoby bez dostępu widzą kwadracik, zamiast obrazka z reklamą "Partnerstwa dla pokoju". !!! I to w spisie treści...
- Fajny pomysł z tym polecaniem niektórych działów w spisie treści.... Congratulations!
Balcer


Przyjęliśmy jeszcze jedną osobę od korekty, więc myślę że już będzie dobrze :D Co do butonów i 'thumbs'ów' to swój błąd naprawiłem.

Jeśli chodzi o SS-NG, to moja jedyna uwaga dotyczy layoutu. Wiem, że łatwo się mówi, ale powinniście trochę ulepszyć wygląd, a na pewno przenieść przyciski następna/ poprzednia strona na prawa część ekranu. Reszta mi się podoba. Fajnie że jesteście.
Kamil

Też się cieszymy że jesteśmy :jesteśmy, bo co byście teraz czytali...lay to ciągle sprawa otwarta więc pomyślimy nad tym

Po pierwsze serdeczne dzięki, że robicie to co każdy fan SS-a chciałby robić - kontynuować historię tego pisma nad pismami, legendy. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie tylko chcą, ale i robią to co chcą. Jeszcze raz dzięki za Wasza pracę. Mam nadzieję, że wytrzymacie do końca, tzn. do momentu wskrzeszenia oryginalnego SS-a, [na to bym raczej nie liczył - przyp. DRIZIT] a i wtedy będziecie już razem ze starym składem tworzyć Secret Service
[...] I na koniec sprawa - katastrofa, chciałem ściągnąć wszystkie archiwalne wydania Zina, ale numery 8 i 9 mają link do Zina #7. Czyli trzy razy ściągam to samo - czy da się to naprawić?
Życzę powodzenia i wytrwałości.
Pamiętajcie, ze prawdziwi fani SS będą zawsze z Wami
Slavas

Tak, masz rację linki w archiwum były pomieszane, ale już to naprawiliśmy i możecie spokojnie ściągać sobie wcześniejsze numery!

Jestem modemowcem przywiązanym do marki Secret Service. Mam problem ze ściągnięciem waszego numeru: już trzeci raz będę zaczynał, bo rozmiar pliku ciągle się zmienia - czyli zmieniacie numer. Może lepiej umieśćcie jedną wersję i dodawajcie do niej małe poprawki albo umieszczajcie kolejne, pełne, zmienione wersje - jak wam wygodniej.
Bardzo bym chciał przeczytać nowy numer, ale jak nie usprawnicie tego systemu, to z żalem będę musiał zrezygnować.
Myślę jednak, że to rozwiążecie i już niedługo będę mógł przeczytać Zina.
Pozdrawiam, Marcin

To nie wynikało z ciągłej zmiany pliku tylko z innego faktu. Poprawiliśmy to jednak i jeżeli części które kupił mmx na targu u Ruskich nie były do końca zdezelowane to może jakiś czas uda nam się pociągnąć bez awarii. Do tego obdarliśmy zina ze screenów i stworzyliśmy wersję light. At your service....

Tak mi się właśnie zachciało wejść na Wasze forum i stwierdziłem, że dużo się trzeba naklikać, aby tam dojść (oczywiście jeśli się nie zna adresu) :/ Sądzę, że można by umieścić link do forum na stronie głównej (tej gdzie są przekierowania na SS-NG i Sikretię). Nie jest to chyba zbytnie przesadzanie w ilości, a może ułatwić dostęp osobom, które np. odwiedzają tylko i wyłącznie forum. Ja do takich osób należę, bo w sumie to często bywam na różnych forach, ale nigdy na głównych stronach danych serwisów. Oczywiście jest to tylko taka mała propozycja, która nie musi zostać spełniona :)
Pozdrawiam
Drak'kan

Jak widzisz prośbę spełniliśmy. Jednak nie jesteśmy tacy beznadziejni co? [patrz wątek z niebieskim kwadracikiem] :]

Dzięki za uwagi! Z niecierpliwością czekam na Wasze kolejne listy! Nagrodą za ich przysłanie będzie publikacja w zinie!


36     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Głos ludu