29    Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : news


NewsNagrodzeni na E3
E3 zakończone, nagrody rozdane, a lista wygląda tak:
Najlepsze show:
- HALF-LIFE 2 (VU Games / PC)
Najbardziej oryginalna gra:
- FULL SPECTRUM WARRIOR (THQ / Xbox)

Najlepsza gra na PC:
- HALF-LIFE 2 (VU Games / PC)

Najlepsza gra na konsolę:
- HALO 2 (Microsoft / Xbox)

Najlepsza gra akcji:
- HALF-LIFE 2 (VU Games / PC)

Najlepsza gra przygodowa:
- PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME (UbiSoft/PC,PS2,Xbox, GC)

Najlepsza bijatyka:
- SOUL CALIBUR II (Namco / Xbox, PS2, GC)

Najlepsza gra RPG:
- FABLE (Microsoft / Xbox)

Najlepsze wyścigi:
- GRAN TURISMO 4 (SCE / PS2)

Najlepsza symulacja:
- FULL SPECTRUM WARRIOR (THQ / Xbox)

Najlepsza gra sportowa:
- TONY HAWK'S UNDERGROUND (Activision / Xbox, PS2, GC)
Najlepsza gra strategiczna:
- ROME: TOTAL WAR (Activision / PC)

Najlepsza gra logiczna:
- THE EYETOY GAMES (SCEE / PS2)

Najlepsza gra multiplayer:
- CITY OF HEROES (NCsoft / PC)

Najlepsze urządzenie:
- EYETOY (Sony Computer Entertainment / PS2)

Sony vs. MicroSoft
Sony poczuło zagrożenie ze strony Microsoftu i zaczyna agresywnie atakować rynek gier on-line, który jak do tej pory jest prywatnym poletkiem M$. Lista pozycji z obsługą on-line jest dość pokaźna, a najwięcej zamieszania zrobiły exclusive'y kupione od EA. Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Zamieszanie z Valve.
Producenci HALF LIFE 2 na Xbox'a najwyraźniej nie są w 100% przekonani o jego wydaniu (pamiętacie HL na Dreamcast? ;-), ponieważ w tym samym czasie szefowa marketingu i jeden z twórców podali dwie zupełnie różne opinie na ten temat. My wierzymy pani manager i czekamy na HL2, bo JEST NA CO !!!

Nintendo przelicza straty.
GCN nie sprzedaje się tak jak zakładano (a czy którykolwiek z next-genów tak się sprzedaje ? ;-), a nowa przenośna konsolka Sony zaczyna zagrażać BigN również na polu handheldów. Jednak liderzy Nintendo nie są przerażeni i liczą na poprawienie ich sytuacji.

Sony wydaje nową zabawkę.
Oficjalna nazwa to PlayStation Portable, czyli w skrócie PSP. Konsolka ma opierać się na PSone i być z nią kompatybilna. Cóż, zobaczymy co na to Nokia i Nintendo.

Właśnie, Nokia ;-).
Jeśli jeszcze nie wiecie to kombajn zwany N-GAGE już niedługo będzie dostępny dla przeciętnego śmiertelnika. Dla niewtajemniczonych, N-GAGE to połączenie telefonu, przenośnej konsolki i m.in. odtwarzacza MP3. Konsolka wyposażona jest w kolorowy wyświetlacz i będzie obsługiwała, tak samo jak Game Boy Advance, karty z grami. Dodatkowo można dodać, że dostępna będzie obsługa multiplayer przez połączenie radiowe i na podczerwień, a co z tego wyjdzie i co tak naprawdę w tym stworzeniu będzie, to się niebawem okaże.

Obniżki cen.
Sony obniżyło oficjalną polską cenę PS2 do 999 zł !! Yupi ... Yupi?? PS2 w Stanach kosztuje nieco ponad 600 zł więc czym tu się cieszyć? Możemy cieszyć się, że u nas nie jest już DWA RAZY droższa ;-). A co powiecie na GCN Zelda Pack przecenione do 1099 zł z 1199 zł ? Biorąc pod uwagę, że cena takiego zestawu w UK umiejscawia się w okolicach 700 zł? I jak tu ma być dobrze ? ;-)

TOMB RAIDER: ANGEL OF DARKNESS przesunięte.
Ostatnie prezentacje przygód Lary, w konfrontacji z innymi nowymi grami wypadały bardzo mizernie, więc postanowiono przełożyć premierę (która była wcześniej przekładana ze 4 razy ;-) z czerwca tego roku, na początek czwartego kwartału ... czyli spodziewajcie się Lary na gwiazdkę ;-).

Powrót Mario
Chodzą słuchy o kolejnych przygodach Mario na GCN. Produkcja ma nazywać się MARIO 128 (oryginalne nie ? ;-) i na razie wiadomo, że koncept postaci Mario zostanie zreformowany. Nie wiemy w co, jak ani czemu, ale mamy nadzieję, że BigN nie zrobi kaszany i wyda produkt przynajmniej tak dobry jak świetny SUPER MARIO SUNSHINE. Poczekamy zobaczymy...

Metallica atakuje
Vivendi i Black Label Games szykują grę o ... Metallice! Metallice ? What da fuck ... kolejna kaszana w stylu BRITNEY'S DANCE BEAT (z Ulrichem w roli głównej ? ;-) Tym razem ma to być racer podpierany muzyką Metalliki z Kill'em All, jednak nie podniecajcie się, ponieważ trailer gry wygląda ... ŻAŁOŚNIE! Cóż, gra zapowiedziana jest na rok 2005, więc może coś z niej jeszcze będzie, chociaż ja na zbyt wiele nie liczę po przesłuchaniu ich ostatniej płyty ;-P.

Kolejny MGS
SNAKE EATER to podtytuł kolejnej odsłony MGS na PS2. Trailery, shoty i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to kolejny HIT na światową skalę. Akcje mają rozgrywać się m.in. w dżungli, lasach i bagnach. Wszystko wygląda doskonale, jednak jak na razie niewiele wiadomo o samej grze. Za rok się przekonamy co Solid Snake pokaże tym razem. Więcej informacji w zapowiedzi.29    Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : news