09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Metroid Prime NextZbigniew "Emill" Pławecki


Druga edycja gry METROID na konsolę GameCube została niedawno oficjalnie przedstawiona światu. Producent, firma Retro Studios postanowiła wydać od razu trzy projekty jednocześnie, ale czy podoła temu zadaniu? Czy gra zdobędzie sobie takie uznanie, jakiego spodziewa się po niej główny projektant, największy talent firmy, Shigeru Miyamoto? Czy w końcu METROID, zapowiadany na niezwykle ekscytujący FPS wymieszany z elementami logicznymi będzie taki w rzeczywistości?Krótka wizja
Na razie wszystko co zaprezentowano szerszej publice, to około 10-sekundowa cut-scenka, więc tekst o niej także nie będzie jakiejś powalającej długości. Widzimy, jak główna bohaterka skacze po skałach, na powierzchni czegoś co wygląda jak bardzo szara i mroźna planeta.

Co to jest - wielkie, złote i patrzy?


Turla się, lawiruje, omal nie zostaje zadźgana przez fioletowego tubylca, z pulsującymi jaskrawym światłem "niby-naczyniami krwionośnymi", częściowo przysłoniętymi przez ciężki pancerz. Bohaterka przyspiesza biegu, a spod jej stóp wydobywają się tumany kurzu (należy dodać, że bardzo realistycznego), w którym widać pojedyncze cząsteczki, ale na tyle, by jednak sprawiał on wrażenie jednolitej całości, a nie pre-renderowanego nonsensu.

Podwodne wizje


Bo gdyby się nim okazał, to z pewnością osoba odpowiedzialna za renderowanie filmów straciłaby tę posadę.


220V każdego zetnie z nóg


Główne postaci
Parę słów należy się głównej bohaterce. Została przedstawiona jako osóbka zwinna i gibka, ale z pewnością odstająca od schematu super-bohaterki jaki znamy z innych gier. A wrogowie? Wyglądają jak skrzyżowanie jeża z mieczami plazmatycznymi, jakie widzieliśmy w HALO, na dokładkę wymieszanymi z postacią Zoltara z gry BATTLE OF THE PLANETS. Czego więc dowiedzieliśmy się o postępach nad grą z całego tego króciutkiego teasera? Pokazał nam on, że Retro Studios nie zmienił engine`u, bo właściwie po co? Poza tym wiemy, że obcy to transgenetycznie zmutowane odrzuty z gier Bungie, połączone z filmami animowanymi z lat 80, a główna bohaterka to seksowna laseczka.

Dzisiaj polujemy na wielkie ptaszysko


Cóż pozostaje nam dodać? Ruszaj Nintendo, obiecujemy, że kupimy ponad 800.000 kopii gry :P .


09     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Metroid Prime Next