05     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - GryJakub " kYuba" BujakowskiWitam w ostatnim wydaniu newsów przed wakacjami. Powiem szczerze, że się ostatnio bardzo rozleniwiłem, a słowa, które teraz czytacie pisze naprawde na 'ostatnią chwilę' - zresztą co będę tutaj filozofować, mamy przecież wakacje nie? Można sobie pozwolić na odpoczynek;) W każdym razie, newsy są jak zwykle obszerne, aktualne i jest ich tyle samo co zawsze. Zapraszam.NAWALAĆ W KOMPA KAŻDY MOŻE
Urządzeń przeznaczonych do gry na kompie wymyślono już naprawdę dużo. Były kierownice, pady, pistolety, joye, mini-kalawiatury, rozbudowane mysze itp. Wszystkie te 'gadżety' miały ułatwić granie w określone gatunki gier od wyścigów po FPSy, nikt jednak nigdy nie pomyśłał o bijatykach... I tutaj do akcji wkracza firma Naki International, która do swojej najnowszej gry Ultimate Kick Boxing Fighting Arena dołącza specjalną matę wraz z czterema sensorami, które podczepia się po ręce i nogi. Sensory te przetwarzają ruchy gracza na ruchy zawodnika i w ten sposób będzie można kopać i uderzać. Imponujące:)?

THE SIMS 2
No proszę, Maxis wreszcie poszedł po rozum do głowy i stwierdził, że można już przestać robić dodatki i wziąć się za stworzenie nowej części Simsów.

The Sims 2


Gratuluje. Z tego co udało mi się dowiedzieć The Sims 2 będzie godnym następcom pierwszej częsci. Gra będzie chodzić na stworzonym od podstaw enginie graficznym, dzięki któremu simy będą potrafiły poruszać ustami, brwiami, zamykać oczy itp. Ponadto nowy silnik pozwoli na wyświetlanie grafiki w dużych rozdzielczościach i oczywiście stworzenie bardziej szczegółowych modeli postaci, mebli itp. Nowością w Sims 2 będzie możliwość pokierowania losami małego sima, który z czasem dorośnie pójdzie do szkoły, uzyska prace, założy rodzine, będzie miał dzieci i wnuków:) Należy zauważyć, że dzieci simów będą posiadały własne DNA dzięki czemu będą dziedziczyli cechy rodziców. Od nas także będzie zależeć czy sim zostanie grubasem siedzącym całyczas przed TV czy też wysportowanym zdrowym człowiekiem. To co tutaj napisałem to dopiero "wierzchołek góry lodowej" o wszystkich nowosciach związanych z Sims 2 będę was oczywiscie informować na bieżąco.

SERWERY SHADOWBANE ZHACKOWANE
Ubisoft niedawno poinformowało, że na serwery gry Shadowbane włamali się hakerzy. Z tego co zapewniali twórcy serwery były bardzo dobrze strzeżone. Niewiadomo całyczas jak udało im się złamać zabezpieczenia. Włam na serwery troche namieszał w świecie gry, ale naszczeście żaden z graczy nie stracił swoich dóbr czy życia. Całą sprawą zajmuje się obecnie policja.

DRAKE Drake będzie grą akcji osadzoną w Hong Kongu. Jako tytułowy Drake - mistrz sztuk walki będziesz musiał zmierzyć się z hordami przeciwników, którzy za wszelką cenę będą się starali utrudnić ci życie. W grze możliwe będzie zwolnienie tempa (nacisnięcie klawisza raz) lub też tzw. Freeze Motion™ - czyli praktycznie zatrzymanie czasu (nacisnięcie klawisza dwa razy) Ponadto będziemy mogli biegać po ścianach, odbijać się od nich, możliwe, że nawet przez słabsze ściany nasz bohater będzie mógł się przebić... Cała gierka będzie hulać na nowatorskim enginie graficznym, który będzie mógł wyświetlać bardzo realistyczne światła oraz cienie. Np. po zniszczeniu lampy całe pomieszczenie ogaranie mrok, jeśli zapalimy świeczke będzie rzucać światło na wszystkie pobliskie mury. Z tego co mówią twórcy gra będzie pełna akcji - lecz nie monotonna, mroczna ale zarazem kolorowa oraz brutalna bez bycia kontrowersyjną. Cóż, szykuje się prawdziwa uczta dla fanów akcji, jest na co czekać.

RAINBOW SIX 3: ATHENA SWORD
Fani "tęczowej szóśtki" doczekali się pierwszego dodatku do znakomitego Rainbow Six 3: Raven Shield.

Rainbow Six 3: Athena Sword


Odziałowi prowadzonemu przez gracza udało się pokonać dużą organizację terrorystyczną, ale niestety kilu członków przeżyło. Team Rainbow nie może pozwolić na to aby terrorysci odzyskali siły i znowu zagrozili światu, muszą odnaleźć wszystkich członków złowrogiej organizacji i skończyć z terroryzmem raz na zawsze. Nowa odsłona cyklu będzie oferować kampanię składającą się z 8 misji, dziejących się między innymi w Grecji, Chorwacji i we Włoszech. Ponadto multiplayer wzbogaci się o osiem nowych map oraz pięć nowych trybów gry. Do naszej dyspozycji zostanie oddanych 7 nowych broni, co da razem zawrotną ilość 64 "narzędzi walki z terrorystami". Na zakończenie należy dodać, że nad efektami dźwiękowymi do gry pracować będzie firma, która udźwiękowiła nowego Matrixa. Gra zapowiada się wg mnie bardzo dobrze, a premiera produktu ma się odbyć na jesieni 2003.

ENTER THE MATRIX BIJE REKORDY
Jeszcze niedawno twórcy Enter The Matrix poinformowali prasę o tym, że gra sprzedała się w ilości 1 mln egzemplarzy. O ile liczba to zawrotna, tak dziś pojawiły się informacje, iż wzrosła ona do 2,5 miliona sztuk. Ciekawe co spowodowało, że grę kupiło aż tylu ludzi. Przecież przez prasę Enter The Matrix został odebrany troche lepiej jak średnio... widać, że dobra reklama to w dzisiejszych czasach to podstawa. A swoją drogą to widziałem dużo lepsze gry zrobione przez Shiny np. MDK czy Sacrifice.

TERMINATOR 3
Świat przedstawiony w Terminatorze zna chyba każdy, zresztą jest to coś na kształt Matrixa. Wielka wojna między ludzmi a maszynami trwa. Roboty zaczynają zyskiwać przewagę dzięki temu, że nie muszą jeść, pić i nie czują zmęczenia. W grze będziemy mogli postawić się po każdej ze stron konfliktu.
Możliwe będzie pokierowanie losami terminatora granego przez Arniego, który będzie posiadał głos użyczony przez samego aktora:) Acha, zpomniałem nawet wspomnieć że gierka będzie oczywiście FPSem. Bronie i otoczenie będą tymi samymi które występują w Terminator 3: Rise of the machines. Jeśli już wspomniałem o broniach to należy zaznaczyć, że będziemy mogli postrzelać między innymi z karabinu snajperskiego M82, karabinu szturmowego Heckler & Koch G3 czy słynnego M4A1. W grze możliwe będzie niszczenie budynków i przedmiotów. Podczas naszej niekończącej się walki odwiedzimy np. Zniszczony fabryki, Opuszczone autostrady, Zrujnowany Port Morski i wiele innych. Mocną stroną gry ma być multiplayer. Premiera pod koniec lata.

MICROSOFT PŁACI
Koncern medialny AOL Time Warner zarobi 750 milionów dolarów na ugodzie kończącej trwający od ponad roku proces z Microsoftem. Obie firmy planują... dalszą współpracę. Sprawa dotyczyła praktyk monopolistycznych, wykorzystywanych przez Microsoft na niekorzyść zależnej od AOL Time Warner spółki Netscape Communications. Obejmowały one m.in. sprzedaż wiązaną produktów, która doprowadziła do upowszechnienia przeglądarki Internet Explorer, przed kilku laty znacznie mniej popularnej od słynnej Netszkapy. Co tu dużo mówić, dla Billa jest to pewnie i tak niewielka strata, którą nadrobi w przeciągu kilku miesięcy:)

PRINCE OF PERSIA: THE SANDS OF TIME
Pamiętacie Prince of Persja 3d? Nie zdziwiłbym się jeśli nie. Gra wydana przez Ubisoft okazała się kompletnym gniotem, w żadnym aspekcie nie dorównała swoim poprzedniczkom i "dostała nagrodę" za najgorszą grę bodajże 1999 roku. Mimo tego "małego niepowodzenia" chłopaki z UbiSoft zamierzają stworzyć kolejną część tej jakże znanej gry. Autorzy obiecują nam tym razem wciągającą fabułe oraz szybką rozgrywkę o wielu zwrotach akcji. W kolejnej częśći Prnice of Persja nasz dzielny książe będzie musiał odnaleźć tytyłowe "sands of time" i tym samym uchronić królestwo swojego ojca przed zagładą. Z tego co wiadomo gra będzie posiadała niezwykle piękną grafikę 3d oraz masę egzotycznych, Perskich scenerii do zwiedzenia. Do dyspozycji naszego bohatera zostanie oddanych ok. 10 rodzajów broni. Niewiadomo jeszcze czy Prince of Persja: TSOT będzie posiadał multiplayer. Kończąc należy dodać że gra jest tworzona przy współpracy z Jordanem Mechnerem - człowiekiem, który wymyślił pierwszą część gry. Miejmy nadzieję, że pod koniec roku otrzymamy porządny produkt.

Black & White 2


CZERŃ I BIEL - NOWE INFORMACJE
Black & White 2 jest już w produkcji od prawie 2 lat. Gra powinna ujrzeć światło dzienne pod koniec roku, a tymczasem Peter Molyneux ujawnił garść nowych informacji na temat swojej nowej produkcji. W grze będzie możliwe prowadzenie wojen z udziałem nawet 1000 ludzi. Rozgrywka toczyc się będzie w świecie ok. 3x większym niż w jedynce. Tym razem teren naszych działań nie będzie tylko pojedyncza wyspa ale całe archipelagi. Zadania wobec naszych poddanych nie będą się sprowadzać tylko i wyłącznie do pomagania im (czasami trzeba będzie ich pomęczyć, żeby zyskać więcej wiary) No i na koniec zostawiam sobie najlepsze. Engine graficzny gry został stworzony od nowa w 99% - pozwoli teraz na wyświetlanie bardziej szczegółowej, wyrazistej i dokładnej grafiki (np. sierść u chowańca) - zresztą spójrzcie na screena a wszystko będzie jasne:)

DUKE W 2004...
Take Two oficjalnie potwierdziło że nie zobaczymy w tym roku Duke Nukem Forever - gry tworzonej już 7 lat. Przedstawiciel firmy powiedział jednak, że istnieje szansa, by program trafił na rynek w 2004 roku. Opóźnieniem premiery Duka jest tym razem chęć zmiany silnika graficznego na jeden z "engine'ów nowej generacji" - Doom3, Half-Life 2.

MYTHICA
Mythica będzie wielkim, rozbudowanym MMORPGiem - takim jakiego świat jeszcze nie widział. Gra będzie umiejscowiona w klimatach fantasy. Autorzy mówią o tym, że w grze będzie praktycznie niemożliwe spotkanie dwóch takich samych postaci. W Mythice gracze będą mogli łączyć się w gildie czy klany, lub działać w pojedynkę. Świat gry będzie reagować na wszystkie znaczące dla niego wydarzenia np. obalenie władcy pewnych ziem, zniszczenie gildi rycerzy, którzy zbierali podatki z wieśniaków, zawalenie się kopalni złota itp. Nowością w grze ma być możliwość otrzymywania specjalnych, unikalnych zdolności za wykonanie ważnych questów. Na potrzeby Mythicii został stworzony bardzo ładny engine graficzny, który zapewni graczom piękną grafikę nawet na słabyszch sprzętach. Jak widzicie kroi się nam kawał niezłego multiplayerowego eRPeGa, który powinien się ukazać w pierwszym kwartale 2004 roku.

Mythica


2 MLN PIRACKICH CD PRZECHWYCONE
W ramach walki z piractwem w Malezji, policja z Kuala Lumpur "zdobyła" prawie 2 miliony pirackich płyt z grami oraz filmami, po "najeździe" na lokalną zgraję piratów. Wartość skonfiskowanego towaru została wyceniona na ponad 6 mln USD. Policjanici aresztowali na razie trzy osoby, które rozprowadzały płyty po kraju. Policja twierdzi jednak, że spora część CeDeków trafiała poza granice Malezji a dokładniej do Afryki południowej.


05     Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona     : Rzut Okiem - Gry